Menu Zamknij

PKZ Profil Kierowcy Zawodowego

Wraz z wejściem w życie nowelizacji o transporcie drogowym, został wprowadzony nowy dokument PKZ czyli Profil Kierowcy Zawodowego. Profil Kierowcy Zawodowego to informacje, które pozwalają na identyfikację kierowcy i na jego opisanie.

Czym jest w praktyce PKZ?

Kierowca zawodowy będzie musiał mieć wpisany w prawie jazdy kod 95, który potwierdza posiadane kwalifikacje potrzebne do wykonywania zawodu. Oprócz tego kierowca otrzymuje świadectwo kwalifikacji zawodowej. Takie świadectwo musi posiadać każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E. Kierowcy, którzy nie są obywatelami Polski i nie posiadają miejsca zamieszkania na terenie Rzeczpospolitej, co uniemożliwia im otrzymanie prawa jazy z kodem 95. Oprócz wyżej wymienionych informacji PKZ zawiera również dane dotyczące przebytych badań lekarskich i psychologicznych.

Uzyskaj PKZ- Profil Kierowcy Zawodowego w 4 krokach!

Zastanawiasz się, co trzeba zrobić, żeby uzyskać PKZ? To bardzo proste!

  1. Wykonaj badania lekarskie i psychologiczne, które potwierdzą, że możesz podjąć pracę jako kierowca zawodowy.
  2. W wydziale komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania uzyskaj bezpłatny profil.
  3. Złóż PKZ w ośrodku szkoleniowym i rozpocznij kurs zawodowy.
  4. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku skontaktuj się z wydziałem komunikacji i zapytaj, kiedy będziesz mógł odebrać stosowne dokumenty.

Uzyskanie Profilu Kierowcy Zawodowego jest bardzo proste i nie wymaga posiadania wiedzy tajemnej. Oczywiście nikt, nie weźmie odpowiedzialności za posiadaną wiedzę na samych egzaminach zawodowych.

Fenilo - lubimy szkolić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *